​У столиці придумали, як здешевити ліки у 20 разів

9 Березня 2015 12:42
eveningkiev.com

eveningkiev.com

У МОЗ пропонують виготовляти лікарські препарати безпосередньо в аптеках. Таким чином можна заощадити і гроші пацієнтів, і навіть бюджетні кошти. Про це заявили директор столичного КП «Фармація» Руслан Світлий і директор ТМО «Дерматовенерологія» Олександр Літус.

За словами експертів, сьогодні на вітчизняному фармацевтичному ринку 80% ліків імпортного походження, і ціна на них постійно зростає. Через девальвацію національної валюти і лікарі, й пацієнти опинилися у вельми скрутному становищі – медики не можуть призначати адекватну і ефективну терапію, а пацієнти не мають змоги купувати необхідні для лікування препарати. У зв’язку з цим в Україні гостро постало питання доступності безпечного лікування і застосування якісних препаратів для соціально незахищених верств населення. Зокрема, мова йде про відновлення індивідуального виробництва ліків у аптечних установах.

Включитися у таку програму вже готові у столичному ТМО «Дерматовенерологія». «В умовах тотального подорожчання життя, зокрема і ліків, ми хочемо налагодити співпрацю з КП «Фармація», яке має потужності для виготовлення готових лікарських форм безпосередньо в аптеках. Це дасть змогу значно здешевити препарати, заощадити кошти пацієнтів, а також захистить їх від придбання підробок, але при цьому збережеться якість ліків та ефективність лікування», – зазначає головний лікар об’єднання Олександр Літус.

Сьогодні в Україні тільки за дерматологічною допомогою протягом року звертається близько 2,5 мільйона пацієнтів. На лікування один хворий змушений витрачати приблизно три тисячі гривень. Лікарі спільно з фармацевтами підрахували, що купуючи ліки, виготовлені в аптеці за індивідуальним рецептом, пацієнт може заощадити від 50 до 1000 грн. на одному препараті. У цілому по країні впровадження такої практики може забезпечити економію коштів населення на рівні 93 млн. грн., а також 160 млн. грн. коштів Держбюджету, які витрачаються на щорічне придбання препаратів для лікування хворих у стаціонарах.

У Києві сьогодні є всі можливості для відновлення виготовлення препаратів за індивідуальними рецептами. У комунальному підприємстві «Фармація» працює 48 виробничих аптек. Протягом лише минулого року тут було випущено 900 тисяч таких лікарських засобів.

Основні переваги ліків аптечного виробництва – це абсолютне виключення підробки, відсутність консервантів і барвників, індивідуальний підхід до кожного пацієнта, тобто ексклюзивне дозування і склад лікарського засобу. Також до ціни препаратів, виготовлених за індивідуальним рецептом, не буде закладатися торгова націнка, яка включає витрати на реєстрацію, виробництво упаковки, маркетингове просування, логістику тощо.

За підрахунками фахівців, лікарські засоби, виготовлені індивідуально, у 20 разів дешевші, ніж вироблені на промислових потужностях.

У всьому світі аптечні заклади виробляють ліки для пацієнтів за рецептом лікаря. Такі послуги не тільки популярні й затребувані, але і є престижними, оскільки подібний підхід персоналізує медичну послугу та підвищує відповідальність лікарів і фармацевтів перед пацієнтом.