На тлі протестів у Франції кремлівські боти та ЗМІ поширюють дезінформацію

10 Грудня 2018 16:44

Більше 600 прокремлівських Twitter-акаунтів почали використовувати хештег #giletsjaunes на підтримку руху “жовтих жилетів”.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Альянс забезпечення демократії – підрозділ Німецького Фонду Маршалла США, що стежить за російськими Twitter-акаунтами і іншою прокремлівською діяльністю.

“Макрон успішно уникнув кібератак з метою дестабілізації його президентської кампанії в 2017 році, за якими, як вважаеться, стояли прокремлівські групи. Тепер, коли Франція зіткнулася з насильницькими протестами, росіяни, схоже, повернулися. Серед 600 облікових записів Twitter, які, як відомо, поширюють погляди Кремля, найбільш популярний хештег зараз #giletsjaunes, французька назва для протестів “жовтих жилетів”, – йдеться в матеріалі.

Як розповів вашингтонський аналітик Альянсу Бретт Шафер, “Альянс звернув увагу на те, що акаунти, які раніше публікували новини з США і Великобританії, в останні тижні переключилися на висвітлення протестів у Франції”.

Ці акаунти часто вказують на те, що французька поліція перебуває на межі заколоту і готова підтримати протестувальників. Шафер говорить, що подібні заяви не підтверджуються фактами, а сама інформаційна кампанія за структурою нагадує інші кібер-атаки Кремля.

Велика частина посилань у досліджуваних Альянсом Twitter-акаунтах веде на повідомлення державних російських медіа – Sputnik, Russia Today і німецьке агентство Ruptly, яке належить RT.

Як вказують в Альянсі, усі три медіа дуже пильно стежать за протестами, “а RT навіть повідомляло, що 12 його журналістів постраждали, висвітлюючи події у Франції”.

Також Sputnik і RT повідомляли про те, що більшість французьких поліцейських більше не мають наміру підтримувати уряд і стали на бік протестуючих. Як вказує Bloomberg, джерелами цієї інформації виступають представники двох невеликих профспілок поліції, які на останніх виборах зібрали в сумі менше 4% голосів.

Російські медіа також показали відео – широко поширене у французьких соціальних мережах – про те, як поліція в південно-західному місті Пау знімає свої шоломи, що було розцінено як знак солідарності з протестувальниками. Місцева поліція і журналісти, присутні на місці події, заявили, що це не відповідає дійсності – поліцейські зняли шоломи, щоб поговорити з “жилетами”, але після наділи їх назад.

Видання відзначає, що поки неясно, чи формують недавні повідомлення російських ЗМІ або активність прокремлівських Twitter-акаунтів громадську думку у Франції. Хоч RT і Sputnik мають франкомовні сайти, їх аудиторія обмежена. Головним місцем розміщення повідомлень про “жовтих жилетах” були соціальні мережі.

Як заявив представник Facebook, “контент, який пропагує насильство і шкоду”, заборонений і видаляється з сайту “щойно ми дізнаємося про це”.

“Тим не менш, коли широко і наполегливо пропагується негативна інформація, принаймні, деяка її частина може дійти до французьких користувачів соціальних мереж”, – говорить керівник Альянсу забезпечення демократії.

https://rubryka.com/2018/12/09/kremlivski-boty-ta-zmi-poshyryuyut-dezinformatsiyu-na-tli-protestiv-u-frantsiyi-proty-makrona/