14 січня: це цікаво знати

14 Січня 2019 08:07

Цей день в історії:

1761 – в бій у індійського міста Паніпат 90-тисячне військо афганців (під командуванням Ахмад-шаха Дуррані) в союзі з індійськими мусульманськими загонами повністю знищило військо маратхських князів.

1943 – війна на Тихому океані: почалася евакуація японських військ з острова Гуадалканал.

1969 – в результаті пожежі на борту авіаносця ВМС США «Ентерпрайз» в районі Гавайських островів загинуло 27 людей, знищено 15 літаків.

1972 – взійшла на трон королева Данії Маргрете II. Цікаво, що королева знаходиться поза партійної політики і не озвучує особистих політичних поглядів.

2005 – космічний зонд «Гюйгенс» здійснив посадку на Титан – супутник Сатурна, другий за величиною супутник у Сонячній системі (після Ганімеда).

Народились:

83 до н. е. – Марк Антоній, скандальний римський політик і воєначальник. В юності Антоній відрізнявся пияцтвом, триньканням грошей і часто розгулював по вулицях разом зі своїми братами та друзями, потрапляючи в різні бійки.

1818 – Захаріас Топеліус, видатний фінський письменник і поет, який писав шведською мовою; також він запропонував білий і блакитний кольори для прапору Фінляндії.

1875 – Альберт Швейцер, німецький теолог і лікар, лауреат Нобелівської премії миру 1952 року.

1882 – Іван Огієнко (митрополит Іларіон), український православний митрополит, мовознавець, історик церкви, культурний діяч.

1937 – Іслам, український прозаїк, поет, публіцист, кінодраматург, лауреат Шевченківської премії.

1948 – Валерій Харламов, радянський хокеїст. Він представлений в залі хокейної слави в Торонто.