”Нафтогаз” погрожує підняти ціну на газ для українців на 15%

18 Квітня 2019 16:32

“Нафтогаз” погрожує підняти ціну на газ для українців на 15% з 1 травня 2019 року.  У прес-службі “Нафтогазу” повідомили, що керівництво НАК “Нафтогаз України” звернулося до Кабінету міністрів з проханням скасувати затверджене ним Положення про покладення спеціальних обов’язків, оскільки в іншому випадку доведеться підняти ціну на газ.

“Ціна на газ для роздрібних постачальників газу для населення, виробників теплової енергії та інших захищених категорій споживачів з 1 травня 2019 року піднімається на 15% до рівня 7184,8 грн за 1000 кубометрів (без урахування ПДВ і витрат на транспортування і розподіл). При цьому ринкова ціна газу на травень, яка опублікована станом на 16 квітня Української енергетичної біржею, складає 6800 грн за 1000 кубометрів з ПДВ, або на 27% нижче ціни, розрахованої відповідно до вимог Кабінету міністрів”, – прокоментували у “Нафтогазі”.

“Нафтогаз” стверджує, що без рішення Кабінету міністрів про скасування Положення про покладення спеціальних обов’язків “Нафтогаз” не має права самостійно зменшувати вартість ресурсу, який він поставляє роздрібним постачальникам газу, виробникам тепла та іншим споживачам, які підпадають під дію Положення про ПСО.

Нагадаємо, українці не повинні сплачувати завищені платіжки за газ, якщо вони є необґрунтованими.

«Не оплачуйте квитанції за газ, якщо у вас є сумніви. Зайдіть на сайт «Спілки власників житла України». Там є зразок запиту на компанію «Київтеплоенерго». Якщо ви не згодні з платіжкою і не розумієте, як вона сформована, ви абсолютно маєте право не платити і вимагати від неї повного пояснення таких цифр», — заявив колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі одного з українських телеканалів.

https://today.ua/naftogaz-pogrozhuye-pidnyati-tsinu-na-gaz-dlya-ukrayintsiv-na-15/