«Тут живуть люди»: в музеї «Золоті ворота» відкрився важливий проект

23 Квітня 2019 15:00

У середині квітня 2014 року, коли почалися бойові дії на сході України, мешканці населених пунктів біля лінії розмежування почали писати на своїх воротах «Тут живуть люди». Ці декілька слів були попередженням для військових, щоб уникнути обстрілів та заселення до їхніх будинків. Після 5 років від початку війни ці написи все ще актуальні. Тут досі живуть люди. В умовах безперервних бойових дій, які, крім іншого, позбавляють основного джерела життя — води.

В музеї «Золоті ворота» представили проект іспанського фотографа Albert Lores, а також короткі відео, зняті самими мешканцями Сходу України. Відео демонструють реальне життя на лінії розмежування очима тих, хто мешкає в зоні конфлікту.

У рамках проекту демонструють 16 фотографій, що зняті в селах Піски, Водяне, Первомайське, Кардівка, смт Новобахмутівське та місті Залізне, які знаходяться в 2 – 18 кілометрах від лінії розмежування.

– Знімав проект впродовж двох поїздок на Донбас. Під час першої, розвідувальної, намагався розібратися, що там відбувається, що турбує людей. Помітив написи на воротах «Тут живуть люди». Це був сильний символічний меседж. Під час другої поїздки цілеспрямовано намагався задокументувати побут та життя людей, які мешкають в цих будинках чи поряд з ними, — розповів фотограф. — Зробив зо дві сотні знімків. У центрі моєї серії саме люди, у яких є певні проблеми. Важливо було підкреслити, що вони живуть там, під час війни, вже п’ятий рік.
Ще у 2014 році слідкував за Майданом. Зміг приїхати в Україну пізніше, мені сподобалася ця країна, і два роки тому я переїхав жити до Києва. Звісно, мені було страшно їхати в зону конфлікту, але людям, які живуть там, набагато важче. Найбільше вплинуло на мене те, що в цих поселеннях часто бувають обстріли, багато мешканців ховаються майже щоночі. Найбільше там людей старшого віку, які фізично та психологічно не готові залишити свої домівки.

Джерело: https://vechirniykiev.com.ua/news/tut-zhyvut-lyudy-v-muzei-zoloti-vorota-vidkryvsya-vazhlyvyy-proekt