У Києві введуть абонплату на ЖКП

14 Квітня 2019 13:30

На початку березня комунальне підприємство “Київтеплоенерго” повідомило про плани підвищити тарифи на опалення і гарячу воду з 1 травня на 20%, оприлюднивши проект нових розцінок.

Вартість гарячої води пропонується підняти з 97,8 грн за метр кубічний до 117,17 грн при наявності сушки для рушників. Вартість опалення в будинках з лічильниками збираються підняти з 1 654,41 грн до 2 003,81 грн за 1 Гкал, а у будинках, де не встановлені прилади обліку, опалення коштуватиме вже не 38,5 грн за кожен метр опалювальної площі, а 48,36 грн. Утім, міська влада заспокоїла, що рішення ще не затверджено.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, місто підвищуватиме тарифи лише в разі подорожчання палива й у майбутньому все залежатиме від ціни на газ.

Утім, у зв’язку з набранням чинності з 1 травня Закону “Про житлово-комунальні послуги” принцип оплати за комуналку зміниться. Із загальних тарифів повинна бути виділена т.зв. “плата за абонентське обслуговування” на різні послуги. Її доведеться платити окремо щомісяця. Попередньо, абонплата за ЖКП становитиме близько 100 грн.

Абонплату повинні внести в квитанції окремою графою.

І якщо законодавці не змінить це нововведення, оновлені платіжки з абонплатою прийдуть споживачам уже в червні.

https://today.ua/u-kyyevi-vvedut-abonplatu-na-zhkp/