Більшості в Київраді на самоврядування начхати!

17 Травня 2019 15:55

У середу, 15 травня, в Київраді відбулися збори погоджувальної ради. Голови фракцій не стали обговорювати майбутнє районних рад у місті. Про це повідомляє«КиевВласть».

«Питання про вибори до районних рад, яке не було підтримане депутатами в ході засідання Київради 14 травня, на погоджувальній раді не розглядалося. Ніхто з депутатів це питання не піднімав», – зазначив голова фракції «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк. Він додав, що на це в КМДА та Київраді бракує політичної волі.

Проект рішення «Щодо посилення впливу громади на процес прийняття рішень у районах столиці» вже двічі не набрав необхідної кількості голосів і тому вважається відхиленим. Востаннє голосування проходило 14 травня. Це зазначив голова комісії Київради з питань регламенту та депутатської етики Олег Макаров. За його словами, для ухвалення рішення слід розробляти новий проект, який може бути розглянутий під час нової сесії Київради.

Нагадаємо, з 2010 року районні ради в Києві можуть утворюватися за рішенням територіальної громади міста через проведення місцевого референдуму або за рішенням Київської міської ради. Тоді Київрада вирішила ліквідували райради та виконкоми (їх було 10), а замість них створити райдержадміністрації. За задумом, ліквідація районних рад мала б заощадити кошти міського бюджету. З тих пір важелі впливу у Києві перейшли до Київради, голови КМДА та президента. За нинішньої системи управління містом один депутат Київради відповідає за інтереси 25-30 тисяч киян.

https://hmarochos.kiev.ua/2019/05/17/v-kyyivradi-brakuye-politychnoyi-voli-aby-rozglyanuty-vybory-do-rajrad/