Кияни вийшли під ГПУ через знищення ставків в Голосіївському парку

14 Травня 2019 14:57

Громада Голосіївського району пікетувала Генеральну прокуратуру з вимогою дати хід кримінальному провадженню по привласненню і розтраті бюджетних коштів на очистці Оріхуватських озер Національного природного парку “Голосіївський” міста Києва.

“Жалюгідний стан каскаду Оріхуватських озер, які раніше були його окрасою, залишається однією з найболючіших проблем Голосіївського парку. Через повну відсутність догляду та очисних споруд озера замулюються, засипаються сміттям і висихають. Одне з них вже втрачено. Якщо нічого не зробити, така ж сумна доля чекає і на інші озера Голосіївського парку”, – розповів організатор мітингу, голова правління Центру захисту прав громади Голосієва Арсеній Пушкаренко.

За його словами, цій темі – вже більше 10-ти років. У 2008 році з бюджету Києва було виділено гроші на очищення Оріхуватських ставкі. Переможцями стали ТОВ “Меліоратор” і ТОВ “Мирний камінь”. Роботи мали завершитись у 2009 році, але нічого не було зроблено. Залишились тільки інформаційні щити з обіцянками.

“За 10 років не було зроблено ні одної будівельної роботи, ні одного акту прийому-передач. Озеро свого часу було трошки огороджено, поклали пару бетонних плит, повісили три дошки про те, що в Голосіївському парку досі здійснюється реконструкція. І на цьому все закінчилося. Фактично на очисних спорудах було вкрадено півтора мільйона доларів”, – заявив Пушкаренко.

“3-го серпня 2018 року ми вже виходили на мітинг під Голосіївським райвідділкомом поліції. З нами зустрівся перший заступник начальника Голосіївського управління поліції Перекрест, який пообіцяв, що найближчим часом буде створена слідча група, яка розпочне реальне розслідування. Втім – вже майже рік жодних позитивних зрушень у розслідуванні справи. Не допомогли неодноразові звернення на ім’я голови Національної поліції України та прокурора міста Києва. Через те ми вийшли пікетувати Генпрокуратуру. І вимагаємо передати кримінальне провадження до Головного слідчого управління Національної поліції та якісно розслідувати злочин”, – повідомив Пушкаренко.

Голосіївці вийшли з саморобними плакатами “Голосіївський ліс – легені Києва”, “Оріхуватські озера – не каналізація”, “Чинушам – тюрми, озерам – очисні споруди” та іншими. Своєю акцію містяни хочуть не тільки добитися активного розслідування, а й привернути увагу КМДА до проблеми.

https://rubryka.com/2019/05/13/orihuvatski-ozera-mityng-pid-gpu/