Смертельні ризики популярної дієти

17 Липня 2019 18:05

Здорове харчування, зокрема безвуглеводна дієта, передбачає ряд обмежень для певних продуктів. І це не завжди добре, оскільки у обмежень і заборон є ряд побічних психологічних ефектів, що в довгостроковій перспективі можуть призвести тільки до погіршення здоров’я.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив лікар Андрій Беловешкін.

За його словами, коли людина в цілях схуднення відмовляється від солодкого, в організмі різко знижується рівень дофаміну (гормону радості), а гормональні зміни в організмі послаблюють імунітет. Він також повідомив, що безвуглеводна дієта здатна сформувати почуття провини.

Експерт зазначив, що в мозку до дієти була установка – солодка їжа – це задоволення. Відмова від таких продуктів, з одного боку, буде провокувати постійно думати про цей продукт, а з іншого боку – провокувати емоційні зриви і ослаблення імунітету.

“Ви позбавляєте себе дофаміну, ви витрачаєте дофамін, щоб чинити опір спокусі (сила волі швидко витрачає енергію префронталки, ви зміните своє ставлення до продукту, його дофамінову “важливість”, – пояснив лікар.

У результаті, підкреслив Беловешкін, фіксація і заборони призведуть до того, що продукт стане більш «важливим» (чим сильніше ви забороняєте або демонізіруете, тим більше витрачаєте ресурсів уваги і волі) і його отримання/заборона призведуть до більшого підвищення/зниження дофаміну.

Окремо лікар додав, дієтичне мислення призводить лише до коливань ваги, що в довгостроковій перспективі погіршує здоров’я.

Додамо, обмежувальна харчова поведінка часто пов’язано з депресією (яку пов’язують з суїцидальними думками), низькою самооцінкою, меншим самоконтролем.

Джерело: https://narodna-pravda.ua/2019/07/17/nazvano-smertelni-ryzyky-duzhe-populyarnoyi-diyety/