Як вибрати мед, перевірити якість та яка від нього користь

12 Серпня 2019 17:57

Наближається Медовий Спас, який відзначається в Україні 14 серпня

Тому киянам саме час купити найголовніший атрибут свята – запашний мед. У чому користь цього бджолиного дару та як вибрати якісний мед – дізнавався Depo.Київ.

Що таке мед

Мед – смачний, корисний і пісний продукт, який отримують з нектару квітів, зібраного бджолами. У медовому зобі бджоли нектар змішується з секретом слинних залоз, до складу якого входять кислоти й ферменти – так виходить мед. Після цього він відкладається в воскові стільники.

Існує монофлерний мед – нектар, зібраний з квітів одного виду рослин, і поліфлерний мед – нектар з кількох видів рослин. Монофлерний мед – це мед з акації, липи, гречки й т.д. Поліфлерний мед – найчастіше перший, травневий. За запевненням бджолярів, такий мед – найбільш алергенний.

У чому користь меду

Завдяки високому вмісту вітамінів: С, К, Е, групи В, а також мікроелементів, органічних кислот та інших корисних речовин, мед є природним еліксиром здоров’я.

Багато експертів вважають мед панацеєю від усіх хвороб. Тому радять уживати мед по одній чайній ложці на день за умови відсутності алергії, щоб здоров’я було міцним.

При цьому мед призначають не лише для профілактики, але і як допоміжний засіб при лікуванні багатьох захворювань і хронічних недуг. Який же мед вибрати? Усе залежить від того, на що скаржишся.

Який мед лікує?

Липовий мед. Цей світлий сорт меду рекомендують при застудних захворюваннях. Липовий мед має бактерицидні та потогінні властивості, тому допомагає перемогти як високу температуру, так і кашель.

Луговий мед. Цей збірний продукт благотворно впливає на печінку, серце, органи дихання. Також луговий мед є хорошим антисептиком при зовнішніх шкірних захворюваннях.

Гречаний мед. Такий темний і насичений мед допомагає підвищити імунітет. Також гречаний мед незамінний при авітамінозах і анеміях. Завдяки високому вмісту заліза гречаний мед швидко відновлює сили та поповнює дефіцит корисних елементів в організмі.

Лісовий мед. Цей сорт меду рекомендують при підвищеному тиску. За словами експертів, лісовий мед допомагає стабілізувати тиск, особливо незамінний для гіпертоніків. Також лісовий мед допомагає при захворюваннях органів дихання.

Акацієвий мед. Світлий за зовнішнім виглядом мед допомагає при проблемах зі шлунково-кишковим трактом, жовчним міхуром і нирками. Мед з акації має легку жовчогінну та сечогінну властивість, тому експерти часто рекомендують його проти застою жовчі, утворення каменів, піску тощо. Також акацієвий мед допомагає при безсонні й заспокоює при нервових розладах.

Конюшиновий мед. Цей світлий сорт меду показаний при дієтичному харчуванні, зокрема якщо є проблеми з травленням. Конюшиновий мед допомагає при печії.

Соняшниковий мед. Він має насичений жовтий колір і рекомендується при порушенні обмінних процесів в організмі, а також для зміцнення імунітету.

Як вибрати хороший мед

Іноді мед буває не тільки з липового нектару, а й “липовий”. Бджолярі, намагаючись якомога швидше отримати мед, ставлять біля вуликів тарілочки з солодкою водою (щоб бджолам за їжею недалеко “ходити” було). Таким чином виходить цукровий мед. Користі від такого продукту – нуль. Тому натуральний мед радять купувати тільки у знайомих бджолярів.

Як відрізнити неякісний мед

Спосіб 1: зачерпнути мед ложкою і перелити його в іншу ємність. Якщо мед ллється рівною, непреривною “ниткою”, то він якісний. Також хороший мед “намотується” на ложку, а не стікає.

Спосіб 2: вмочити в мед простий м’який олівець. Якщо мед потемніє від графіту, значить, неякісний (мед з графітом потім краще, звичайно, не їсти).

Спосіб 3: розтерти мед між пальцями. Натуральний перетворюється на однорідну білясту масу, ненатуральний – залишає нерозчинні крупинки.

Спосіб 4: підігріти мед. Натуральний буде пахнути, підробка – ні.

Спосіб 5: заправити медом чай. Якщо мед – підробка, то залишить в чаї муть і осад.

Яка кількість меду корисна

Певної дози меду, яку можна було б радити з’їдати, не існує. Іноді достатньо 1-2 чайні ложки, іноді можна з’їсти і більше. Слід лише враховувати, що мед – це висококалорійний продукт. У 100 г меду – 315 ккал.

Додамо, що протипоказаний мед при алергічних реакціях на мед і продукти бджільництва, а також небажаний при цукровому діабеті.

Джерело: https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/pravilniy-med-yak-kiyanam-vibrati-pereviriti-yakist-ta-yaka-vid-nogo-korist-201908121010506