Земельна реформа. Як і коли?

20 Вересня 2019 12:00

Українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Нагадаємо, що раніше він розповів, що земельна реформа передбачатиме можливість придбання іноземцями земель, але за умови реєстрації юридичної особи в Україні і сплати податків до бюджету держави.

«Я хочу, щоб землею керував простий українець, щоб селянин міг піти в банк, взяти кредит та міг інвестувати в свою землю. Саме тому ми відкриваємо ринок землі», – сказав Олексій Гончарук.

Він повідомив, що спочатку планувалося запустити відкритий ринок землі з липня наступного року. «Однак, проконсультувавшись з різними сторонами, ми вирішили відтермінувати старт. Тут і сезонність агросектору, і важливість для фермерів, власників паїв і селян мати певний запас часу, аби підготуватись до нових правил роботи. Тому реформа вступить у силу лише через рік – із 1 жовтня 2020 року», – пояснив Прем’єр-міністр.

Він також анонсував створення Програми підтримки дешевих кредитів на купівлю земельної ділянки, обладнання чи техніки, яка повинна запрацювати вже з 2020 року.

Олексій Гончарук пояснив, що сам продаж землі буде відбуватисьвиключно на публічних електронних торгах за стартовою ціноюне нижче нормативної грошової оцінки. За бажання через електронні торги продати свою землю зможе і власник приватного паю.

Джерело:https://biz.ligazakon.net/ua/news/189465_zemlyu-dozvolyat-kuplyati-tlki-ukrantsyam-ta-ukranskim-kompanyam