Полька з українським корінням та австрієць отримали Нобелівську премію з літератури

10 Жовтня 2019 16:29

10 жовтня назвали двох лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 і 2019 рік.

Ними стали польська письменницяОльга Токарчук і Пітер Гандке з Австрії, повідомляє Шведська академія у Twitter.

Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук була нагороджена за “оповідну уяву, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя”.

Австрієць Пітер Гандке став лауреатом за “впливову роботу, яка з мовною винахідливістю досліджувала периферію і специфіку людського досвіду”.

Відразу двох лауреатів оголосили тому, що рік тому премія з літератури нікому не дісталася. У 2018 в Шведській академії стався скандал, відбулось кілька звільнень. Причиною їхніх добровільних звільнень стали звинувачення у сексуальних домаганнях чоловіка однієї з членкинь цієї академії.

Ольга Токарчук народилась у 1962 році в Польщі. Живе у Вроцлаві. Шведська академія визнала головною працею Токарчук історичний роман “Книги Якова”.

“У цій роботі вона показала найвищу здатність роману представляти випадок, майже виходить за рамки людського розуміння”, – йдеться на сторінці Нобелівської премії в Twitter.

Пітер Гандке народився у 1942 році на півдні Австрії. Дебютував у 1969 році з новелою “Шершні”. За твором поставили спектакль “Образа аудиторії”, після чого він став відомим.

“Своєрідне мистецтво Пітера Гандке полягає у винятковій увазі до пейзажів і матеріальної присутності світу, що зробило кіно і живопис двома його найбільшими джерелами натхнення”, – підкреслили члени конкурсної комісії.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/culture/_polka-z-ukrayinskim-korinnyam-ta-avstriyec-otrimali-nobelivsku-premiyu-z-literaturi/932248