Покращення не помітили

12 листопадаа 2019 16:29

Більшість громадян не помітили поліпшення ситуації в Україні після приходу до влади Зеленського і його команди.

Протягом осені цього року в Україні істотно скоротилася кількість громадян, які вважають, що країна рухається в правильному напрямку. Оптимізм щодо шляху розвитку зараз розділяють більше третини українців, тоді ще місяць тому таких була абсолютна більшість. Про це свідчать дані дослідження Центру Разумкова, результати якого були опубліковані в понеділок, 11 листопада.

Зокрема, на початку листопада 37,5% респондентів висловили впевненість, що країна рухається в правильному напрямку. У жовтні такий оптимізм поділяли 45%, а у вересні – 57% респондентів.

Також більшість опитаних не помітили жодних позитивних змін в країні: 48% вважають, що ситуація в країні не змінилася. Кожен четвертий (26%) упевнений, що стан справ погіршився. Лише 15% сказали, що загальний стан справ в Україні покращився.

Найбільш негативно українці  оцінюють ситуацію з тарифами на комунальні послуги та цінами: більшість опитаних (50,3%) вважають, що стало ще гірше. Понад 39% не помітили якихось істотних змін. Не бачать українці позитивних змін й у системі охорони здоров’я, соціального захисту, рівні особистого добробуту, ситуації зі злочинністю тощо.

Центр Разумкова

Центр Разумкова

При цьому в цілому українці налаштовані досить оптимістично: 28,9% опитаних вважають, що Україна зможе подолати наявні проблеми протягом кількох найближчих років, 46,3% – думають, що зробити це вдасться, але в більш віддаленій перспективі.

Не поділяють оптимізму співгромадян 11,5%, які вважають, що Україна нездатна подолати проблеми. 13,2% не визначилися з відповіддю.

Також українці оцінюють нову владну команду краще, ніж попередню. І більше всього довіряють армії і волонтерам. Рейтинг довіри президента Володимира Зеленського залишається досить високим, проте продовжує знижуватися.

Опитування проводилося з 1 по 7 листопада 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело:https://dt.ua/POLITICS/use-menshe-ukrayinciv-vvazhayut-scho-krayina-ruhayetsya-v-pravilnomu-napryamku-opituvannya-329269_.html