Створено інтерактивну карту старого Києва

7 листопадаа 2019 15:00

Як пише «На часі»,  зараз творці мапи поставили собі за мету показати Київ початку XX століття. Згодом також планують відкрити доступ до історії радянських часів. Дослідники хочуть поєднати історію повсякдення, цифрову історію та метод вивчення через дію (learning by doing). Проєкт стане основою для розробки академічного курсу з цифрової історії в Києво-Могилянській академії.

На сайті «Київ інтерактивний» є три розділи: «Карта», «Історії» та «Публікації». На мапі можна побачити, яким була столиця України 1916 року.

«Карта містить інформацію про різні місця та об’єкти дореволюційного Києва. Вона базована на тематичних базах даних, зібраних нашою дослідницькою командою. У них йдеться про ті аспекти життя міста, які дозволяють нам вийти на повсякдення киян: їжа, освіта, культурне життя, медицина і транспорт», — зазначають автори проєкту.

Основним джерелом для інтерактивної мапи є видання «Календарь, Справочная и Адресная Книга г. Киева на 1916 год». Творці карти наголошують, що при майбутніх дослідженнях можна буде порівнювати цю базу даних з даними з адресних книг попередніх років, відстежувати динаміку змін у межах окремих фахових спеціальностей, у власності Києва, у розвитку торгівельних мереж та сфери послуг, простежити вплив Першої світової війни на життя міста тощо.

Раніше MediaSapiens писав, що активісти планують оцифрувати пам’ятки архітектури Києва для збереження історичних об’єктів.