Киянам придумали додаткову платіжку за “комуналку”

6 Грудня 2019 13:24

Відтепер містяни вимушені будуть окремо сплачувати за обслуговування будинкових лічильників на воду

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу КМДА.

Зокрема, від грудня цього року ПрАТ “Київводоканал” запроваджує щоквартальні внески для споживачів багатоквартирних будинків. Підприємство спрямує ці гроші на обслуговування, ремонт та повірку будинкових приладів обліку холодної води. Відповідний рядок у квитанціях кияни отримають у січні. Це нарахування за 4-й квартал – жовтень, листопад і грудень – 2019 року. Плата в середньому становитиме 10-20 гривень за квартал і залежатиме від кількості квартир і самих приладів.

У 2016 році був прийнятий Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Закон визначає, що постачальники комунальних послуг повинні обслуговувати будинкові лічильники коштом мешканців через механізм внесків, адже з тарифу вартість цих робіт була видалена.

До процесу обслуговування водолічильників входить: щомісячний огляд, аварійний ремонт, усунення аварійних ситуацій; заміна непрацюючих задвижок, фільтрів; ремонт водолічильника та раз на чотири роки повірка. Вже перші платіжки з графою на обслуговування кияни отримають у січні 2020 року.

Джерело:https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/kiyanam-prigotuvali-chergovu-dodatkovu-platizhku-za-komunalku-201912051075301