В бюджеті Києва “дірочка”. Один мільярд гривень

23 Січня 2020 12:00

До багатомільйонних витрат на низку скандальних об’єктів – на кшталт “скляного” мосту, Шулявської розв’язки та метро на Виноградар – додалися нові гучні факти. Як виявилося, за три квартали 2019 року столичні комунальні підприємства завдали збитків на понад 1 млрд 19 млн 516 тис грн. Про це стало відомо в ході моніторингу, ініційованого Кабміном місяць тому. Деталі повідомляє Знай.ua.

Шалені збитки стали “нормою”: потрібне переформатування системи

Кричущі цифри спливли у пояснювальній відповіді першого заступника голови КМДА на виконання “Порядку експериментального проведення моніторингу та оцінки ефективності діяльності голів обласних, Київської та Севастопольської

Втім, як свідчить практика, чисельні збитки столичних КП вже фактично стали “нормою“. За 9 місяців 2018 року загальний розмір збитків КП та інших бюджетних комунальних організацій Києва склав 1,05 млрд грн.

Як повідомляв Знай.ua, аудит Департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту КМДА встановив, що впродовж 2018 року більшість комунальних підприємств були помічені у безпідставному витрачанні коштів та завищенні вартості проведених робіт.

Так, наприклад під час аудиту КП “Київміськсвітло” було викрито понад 27 млн грн фінансових порушень, з яких реальні втрати зі столичного бюджету становлять майже 20 млн грн.

А ось перевірка документації КП “Київський інститут земельних відносин” викрила 8,8 млн фінансових порушень. І це тільки кілька прикладів.

“Факт величезних збитків міських КП повторюється щорічно – все це свідчить про те, що їхню діяльність ніхто не координує. З боку мера відсутній контроль, а, можливо, і є якась ще певна зацікавленість в таких результатах. Оскільки ситуація повторюється із року в рік, вже давно потрібно було б провести моніторинг і керівництво тих КП, що показують найбільші збитки, вже давно мало б бути звільнене за службову невідповідність, або притягнуто до відповідальності”, – зазначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка “Рідна країна” Олександр Федоренко.

Потрібна ретельна перевірка: до виборів залишається 9 місяців

За словами Олександра Федоренка, виявлені мільярдні збитки являються ґрунтовним приводом для здійснення ретельної перевірки.

“Дана ситуація вимагає ретельного аудиту діяльності всіх цих підприємств – насамперед, тих, що показали ці збитки. Потрібно встановити, чи це корупція, чи результат недолугого управління. Ініціювати її має Кабмін, плюс мають долучитися правоохоронні органи, оскільки мова йде про суми у сотні мільйонів. І зробити це потрібно якнайшвидше, тому що цієї осені вже мають відбутися місцеві вибори“, – відзначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка “Рідна країна”.