Слабке рукостискання – ознака проблем зі здоров’ям

15 Січня 2020 17:51

Наявність слабкого рукостискання пов’язано із загальним слабким здоров’ям, ризиком більшої кількості травм і більш значним часом відновлення після них. Це, в цілому, дуже цінне джерело інформації про здоров’я людини і ризик майбутніх хвороб. Наприклад, недавно журнал Journal of Alzheimer’s Disease опублікував результати дослідження, які показали, що слабке рукостискання – дуже ранній ознака когнітивних порушень, які можуть призводити до старечого слабоумства. При зниженні сили рукостискання на кожні 5 кг (середній показник цієї сили для чоловіка 30 років – 40 кг), ймовірність когнітивних порушень виростає на 18%.

У минулому році американські вчені провели дослідження, яке показало, що фортеця рукостискань є важливим індикатором загального здоров’я, і ​​існують переконливі докази того, що цей показник можна використовувати для оцінки мінеральної щільності кісток, ризику падінь і переломів, депресій, якості сну і навіть смертності. Про це писав журнал Clinical Interventions in Aging. Експерти вважають, що зниження фортеці рукостискання говорить про втрати загальної м’язової сили після 40 років, яка прискорюється після 70. У середньому, кожні 10 років ми втрачаємо по 3-5% м’язової маси.

Не варто вважати саме рукостискання чимось зовсім простим. При виконанні цієї дії активуються дві м’язи, які йдуть від ліктя через зап’ясті до пальців. Також задіюються малі м’язи всередині руки, стабілізуючі суглоб зап’ястка і допомагають нам виконувати пальцями складні завдання.

Джерело: http://zdorovia.com.ua/science/43091slabke-rukostiskannya-oznaka-problem-zi-zdorovyam.html