Іран не віддає “чорні ящики” з українського літака

23 Січня 2020 13:31

Міністр доріг і міського розвитку Ірану Мохаммад Есламі заявив у середу, що чорні ящики зі збитого українського літака – одні з основних об’єктів для вивчення інциденту, і вони повинні залишитися в Ірані.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на іранське агентство Mehr.

“Чорний ящик є невід’ємною частиною інциденту, і оскільки аварія сталася в Ірані, згідно з додатком 13 Міжнародної організації цивільної авіації, Організація цивільної авіації Ірану відповідає за розслідування”, – сказав він.

За його словами, в разі якихось проблем з розшифровкою чорних ящиків будуть прийняті необхідні рішення, “щоб попросити інші залучені сторони про допомогу”. Він також розповів, що іранська делегація вирушила в Україну, щоб “вивчити документи літака”. Есламі у понеділок, 20 січня, відвідав Київ на чолі іранської делегації і провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ україни Вадим Пристайко.

Перед візитом іранської делегації до Києва глава МЗС Вадим Пристайко заявив, що Іран передасть Україні чорні ящики, але після того, як їх на місці обробить слідча група.

Джерело: https://www.unian.ua/society/10840979-katastrofa-litaka-mau-iran-vidmovlyayetsya-peredavati-ukrajini-chorni-yashchiki-zbitogo-bojinga.html