Весняний призов розпочнеться у квітні

26 Лютого 2020 16:27

Молодих українців все-таки будуть призивати до армії у 20 років, а 18-19-річні юнаки зможуть вибирати – іти їм до лав ЗСУ чи почекати пару років.

Про це розповів старший офіцер групи комплектування рядовим, сержантським і старшинським складом відділу кадрів Східного територіального управління підполковник Андрій Терещенко, передає Depo.ua із посиланням на пресслужбу Нацгвардії.

“Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено на рівні 18-27 років, в той час коли ще минулого року цей вік був 20-27 років. Таким чином, призовники цієї вікової категорії, які визнані придатними до військової служби за результатами медкомісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в лавах Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної служби спеціального транспорту. Після того, як президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призов на строкову службу, який передбачає зниження призовного віку в Україні до 18 років, міністр оборони наголосив, що примусово 18-річних і 19-річних юнаків призивати в армію не будуть, повістки на службу будуть приходити тим, хто досяг 20-річного віку. Він також нагадав, що строковиків не відправлятимуть на виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі – тільки контрактників”, – пояснив Терещенко.

Щодо строків служби, то вони не змінився. Згідно статті 23 Закону України “Про військовий обов’язок и військову службу”, термін служби в армії, в тому числі і в Національній гвардії становить:

18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;
12 місяців – для призовників, які на час призову на строкову військову службу мали ступінь вищої освіти “спеціаліст” або “магістр”.

Дати призову на строкову службу до українського війська на 2020 рік встановлено:

з 1 квітня по 30 червня — весняний призов 2020 року
з 1 жовтня по 31 грудня — осінній призов 2020 року

“Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, важка хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії”, – зазначив підполковник.

Нагадаємо, 14 лютого заступник очільника МО зазначив, що у Міністерстві оборони України не мають наміру відмовлятися від призову громадян на строкову військову службу.

Джерело:https://www.depo.ua/ukr/life/vesnyaniy-prizov-rozpochnetsya-u-kvitni-18-19-richnikh-primusovo-taki-ne-bratimut-202002251120477