Що треба їсти для оздоровлення кишечника?

12 Лютого 2020 17:53

Певні продукти можуть допомогти відновити слизову оболонку кишечника і поліпшити загальний стан здоров’я. Фахівці назвали продукти, що забезпечують людині здоровий кишечник.

Стан кишкової флори впливає на всю імунну систему. Близько 70-80 відсотків всіх клітин, які продукують антитіла, знаходяться в слизовій оболонці кишечника. Бактерії, що живуть в ньому, розщеплюють клітковину і виробляють вітаміни, в яких потребує організм.

Тому здоровий кишечник може внести значний вклад в профілактику захворювань і запалення, повідомляє видання Fit for fun.

“Деякі продукти є абсолютними покращувачами роботи кишечника і тому повинні бути в раціоні якнайчастіше”, – наводиться в ньому експертну думку.

М’ята перцева. Має спазмолітичні властивості, що робить її одним з кращих засобів для зняття неприємних симптомів синдрому роздратованого кишечника. Ментол у складі м’яті розслабляє кишковий тракт, зменшує біль, здуття живота, запобігає запори – в цій якості він може бути ефективним, як і ліки.

Жирна риба. Є багатим джерелом омега-3 жирних кислот і вітаміну D – вкрай корисного комплексу для оздоровлення кишечника. Омега-3 жирні кислоти зменшують запалення, сприяють розвитку здорових кишкових бактерій. Дані досліджень говорять, що омега-3 жирні кислоти відіграють важливу роль в лікуванні хронічних захворювань, пов’язаних з діяльністю кишечника, – порушення обміну речовин, ожиріння, раку товстої кишки. Що стосується вітаміну D, його споживання зменшує запалення і підтримується активність бактерій в кишечнику, допомагають протистояти інфекціям (наприклад, сальмонела).

Малина. Харчові волокна необхідні для здоров’я кишечника: їх споживання перешкоджає виникненню закрепів, дивертикулита, що вражає кишкові стінки. Малина заслужено входить в список найкращих продуктів для здорового кишечника: чашка ягід містить 8 грамів клітковини, чверть добової потреби організму в ній.

Лимони. Відрізняються кількістю вітаміну С, який пригнічує запалення, підтримує здоровий бактеріальний баланс завдяки своїй антимікробній дії. Лимони активізують виведення токсинів природним шляхом, стимулюють вироблення жовчі. Вченими було виявлено, що недостатня секреція жовчі є фактором ризику розвитку багатьох шлунково-кишкових проблем.

Джерело: http://zdorovia.com.ua/harchuvannja/43524harchuvannya-dlya-ozdorovlennya-kishechnika.html