Більшість сучасних людей живуть в містах і мегаполісах. Біда в тому, що велике місто — це не тільки розвинена інфраструктура, але і колосальної шкоди для здоров’я, так як завантаженість вулиць машинами надзвичайно забруднює повітря. До того ж, у містах або поруч з ними часто є великі фабрики і заводи, які викидають в атмосферу велику кількість токсичних відходів.

Доведено, що більшість сучасних хвороб не тільки «омолодили», але і почастішали. Жителі мегаполісів з раннього віку страждають від астми, хронічного бронхіту, схильності до частих застуд.

Але як цього уникнути і убезпечити себе? Вчені говорять, що в цьому допоможуть звичайні кімнатні квіти. Деякі з рослин здатні поглинати токсини і чадний газ, очищаючи повітря, насичуючи його киснем.

Такі кімнатні квіти незамінні в міській квартирі, особливо, якщо її вікна виходять на проїжджу частину або якщо квартира розташована в жвавому районі міста з великим рухом машин.

Які ж кімнатні квіти стануть «легкими» для твоєї квартири?

№1 Хлорофітум

Саме ці кімнатні квіти по праву називають «легкими» житла. Рослина дуже ефективно очищає повітря, нейтралізує окис вуглецю та найрізноманітніші токсини. А ще виділяє таку кількість кисню, що хлорофітуму просто немає рівних.

№2 Фікус Бенджаміна

Поширені кімнатні рослини, які повинні бути в кожному будинку. Очищає повітря в приміщенні від будь-яких отруйних сполук і пилу, що поглинає токсини від нової фарби, меблів, шпалер, лінолеуму та інших нововведень ремонту.

№3 Сансевієрія

Ці кімнатні квіти дуже добре очищають повітря в приміщенні від формальдегіду та оксиду азоту. Незамінні для кухні та дитячої кімнати.

№4 Гербера

Ці гарні кімнатні квіти зазвичай люди не сприймають як корисні. І марно. Гербери чудово поглинають бензол, а тому мають повне право стати мешканцями міської квартири.

№5 Драцена

Драцена незамінна в мегаполісі. Ці кімнатні квіти не просто очищують повітря від трихлоэтилена і бензолу, які проникають у квартиру разом з вихлопами. Рослина також позбавляє від загазованості, навіть якщо вікна виходять на дуже жваву дорогу. А ще драцена чудово нейтралізує неприємні запахи з вулиці або на кухні.

Джерело: Юлія Щербаченко, “Клатч”