Вісім мільйонів – брату, мільйон – “на послуги” і нуль – на інвестиції

2 Червня 2020 13:25

Очільник столиці оприлюднив свою декларацію про доходи. Про це повідомляє Depo.Київ . З нерухомості на мера записана квартира площею більше 250 квадратних метрів у Києві. У 2005 році вона коштувала 35 тисяч гривень.

Також Кличко має право користуватися квартирою площею 43 квадратних метрів, що у столиці. Також у цьому житлі мають право проживати дружина та син мера столиці. Сама квартира записана на брата Віталія Кличка Володимира.

На дружину мера записано величезний будинок у Лютіжі, що неподалік Києва. Площа будинку складає більше 700 квадратних метрів, а у 2013 році він коштував більше 3,6 мільйона гривень. До того ж дружина Кличка має право користуватися землею під цим будинком, яка юридично належить Лютіжській сільській раді. Хоча у порівнянні з декларацією Кличка за 2018 рік такого права на використання землі у Лютіжі у дружини мера не було.

У мера є кілька дорогих годинників. Наприклад, два годинники фірми IWC і два годинники Mont Blanc. Але найбільше Кличко полюбляє годинники фірми Frank Muller, яких в нього аж три.

Є у розпорядженні мера білий рояль Yamaha, який він придбав майже за мільйон гривень. Але окрасою декларації мера є камінний годинник з мармуру, який був зроблений у Франції в ІІ половина ХІХ століття.

На дружину Кличка записано чотири ювелірні вироби, серед яких дорогезні Tiffany і Bvlgari. Також у жінки є три годинники, серед яких один – Hublot.  Дивно, але в декларації мера столиці за 2019 рік немає жодного велосипеда, які він так полюбляє. Хоча минулого року Кличко декларував аж дев’ять велосипедів, серед яких декілька коштували по 135 тисяч гривень, а це, як вартість більш-менш нормального автомобіля.

Зараз на Кличка записаний тільки мотоцикл за 600 тисяч гривень і причіп. На дружину мера записано автомобіль “Toyota Sequoia 2014 року випуску, який на момент купівлі коштував понад 1,3 мільйони гривень. Також у дружини мера є Land Rover Discovery, який у 2013 році придбали за 640 тисяч гривень.

За минулий рік Кличко на посаді голови КМДА заробив трохи більше 318 тисяч гривень. Тобто місячна зарплатня мера складає близько 26 тисяч гривень. Також Кличко отримав від Deutsche Bank майже 700 тисяч гривень від управління грошовими коштами.

Минулого року мер Кличко позичив своєму братові більше 8 мільйонів гривень, а також більше ніж півмільйона доларів. У готівці Кличко тримає 13 тисяч доларів та 24 тисячі євро. У банках мер тримає 67 тисяч гривень та 14 доларів. Минулого року Кличко витратив майже мільйон гривень на якісь послуги, але у декларації не вказується, на які саме.

З декларацією очільника столиці за 2018 рік можна ознайомитись тут.

Принагідно хочеться нагадати, що пан Кличко регулярно згадує про необхідність інвестування у Київ, але сам у такій діяльності не помічений.