Вчені офіційно визнали байдикування корисним для здоров’я

31 Липня 2020 17:54
Вічна робота над досягненням довгострокових цілей – не те, що робить людину щасливою.

Ті, хто час від часу піддається спокусам і балує себе, живуть більш щасливим, задоволеним і успішним життям. До такого висновку в статті, опублікованій у виданні Personality and Social Psychology Bulletin, прийшли швейцарські психологи Катаріна Бернекер і Даніела Бекер, пише Naked Science.

З цієї наукової праці випливає, що насолоджуватися байдикуванням чи смачною їжею не менш важливо, ніж працювати на досягнення довгострокових цілей.

“Самоконтроль важливий, але дослідження саморегуляції повинні приділяти більше уваги гедонізму або короткостроковому задоволенню”, – каже Бернекер.

У своєму дослідженні Бернекер і Бекер за допомогою опитувальника з’ясовували у піддослідних, як ті реагують на спокуси, як ці спокуси відволікають їх від довгострокових цілей і впливають на загальне благополуччя. Виявилося, люди, які намагалися розслабитися, але при цьому думали про власні завдання, що в конкретний момент не виконувалися (мова йде, наприклад, про заняття спортом або вивчення нової мови), оцінювали свою задоволеність життям і благополуччя нижче, ніж ті, хто під час відпочинку не повертався подумки до “важливих справ”.

Ці результати підтверджують, що люди, которі здатні насолоджуватися маленькими радощами життя, рідше страждають від депресії і тривоги – тому, що можуть веселитися, не турбуючись про наслідки.

Однак автори роботи застерігають від кидання в крайнощі. Важливо відшукати баланс між умінням працювати для досягнення довгострокових цілей і здатністю не відчувати себе винуватим за те, що провів годину-другу на балконі, насолоджуючись доставленою піцою.

Джерело: https://iod.media/article/vcheni-oficiyno-viznali-baydikuvannya-korisnim-dlya-zdorov-ya-7005