Електротранспорт хочуть “вигнати” з тротуарів

3 Липня 2020 16:29

У Верховній Раді готується до розгляду законопроєкт №3020 щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі. Раніше ми писали, що кияни пересідають на гіроскутери і електросамокати.

Як повідомив у Facebook народний депутат від “Слуги народу” Олександр Горенюк, документ вже пройшов профільний комітет Ради.

“Як і планувалося, законопроєкт про електросамокати, -скутери, -скейти пройшов комітет… Наступний етап – робота в залі і збір правок на доопрацювання”, – написав він.

“Метою законопроєкту є встановлення правового регулювання відносин, які виникають в процесі експлуатації (використання) портативних транспортних засобів на електричній тязі”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Законопроєкт, серед іншого, вводить швидкісні обмеження для руху таких транспортних засобів по тротуарах.

Згідно з документом, особи, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі, мають право:

  • рухатися по тротуарах або пішохідних доріжках зі швидкістю пішохода;
  • їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а за їх відсутності – по краю проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччю.

Відзначимо, що законопроєкт поки не виносився на розгляд до сесійної зали, якою буде підсумкова редакція і чи буде він прийнятий, поки невідомо.

Джерело: https://www.segodnya.ua/ua/politics/deputaty-hotyat-vygnat-s-trotuarov-elektrotransport-detali-zakonoproekta-1461119.html