Посилять відповідальність за недбале поводження із домашніми улюбленцями

13 Липня 2020 15:00

В Україні пропонують удосконалити механізм для притягнення власника до відповідальності за недбале або жорстоке поводження з домашніми тваринами або дикими тваринами, які утримуються у неволі.

Це передбачає Проект Закону від 06.07.2020 №3797 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин, які утримуються у неволі», текст якого оприлюднено на сайті Верховної Ради, передає видання «Закон і Бізнес».

Законопроект передбачає обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію тварин. За утримання неідентифікованих тварин передбачається попередження або штраф:

Такий само штраф пропонується накладати за:

  • порушення правил утримання домашніх тварин;
  • утримання домашніх тварин у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість;
  • відсутність на тваринах, якщо вони перебувають за межами місця утримання, засобів ідентифікації;
  • вигулювання собак у заборонених для цього місцях.
  • не прибирання власником екскрементів домашньої тварини в місцях загального користування.

Крім того пропонується посилити відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, порядку та умов утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах.

«Незабезпечення при утриманні дикої тварини в неволі ветеринарного обслуговування, безпеки оточуючих людей, тварин чи майна, або утримання не ідентифікованих та/або не зареєстрованих диких тварин у неволі, переміщення не ідентифікованих та/або незареєстрованих диких тварин, що утримуються в неволі або в напіввільних умовах тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких тварин чи без такої», — йдеться в документі.

Джерело: https://zib.com.ua/ua/143466-domashnih_tvarin_identifikuyut_a_dlya_vlasnikiv_zaprovadyat_.html