Україна – СНД: подалі від такої “співдружності”

14 Липня 2020 12:03

На тлі і полонення Росією українських військових моряків 2018 року і недавнього захоплення рибалок Україні варто зайнятися делімітацією морського кордону з РФ в Азовському морі, але це неможливо доти, поки діє Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

Про це в інтерв’ю “Сьогодні” заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Глава МЗС назвав укладення даної угоди з РФ помилкою, але зазначив, що на момент підписання 2003 року українська сторона не могла здогадуватися, що Кремль піде на агресію проти України і здійснюватиме “повзучу агресію та окупацію Азовського моря”.

“Я продовжую вивчати всі плюси і мінуси нашої відмови від цієї угоди в широкому контексті безпеки Азовського моря”, – сказав Кулеба.

Він нагадав про те, що минулого тижня Кабмін розірвав іншу угоду з Росією – Меморандум про співпрацю в боротьбі з тероризмом, що викликало істерику в Кремлі.

Моя політика, як міністра, полягає у максимальній дезінтеграції України з політичного та правового простору СНД. Ба більше, мене дуже дратує, коли говорять “країни СНД, – резюмував Дмитро Кулеба, запевнивши в тому, що подібні рішення мають зміцнювати, а не послаблювати позицію Києва.

Джерело: https://www.segodnya.ua/ua/politics/ukrainu-zhdet-maksimalnaya-dezintegraciya-iz-sng-kuleba-raskryl-detali-1463431.html