«Якщо почнемо озброювати — буде безлад». Клименко прокоментував плани Кличка створити муніципальну поліцію Києва

9 Липня 2020 13:23

Голова Нацполіції Ігор Клименко, коментуючи ініціативу мера Києва Віталія Кличка про створення муніципальної поліції столиці, заявив, що муніципальні підрозділи не можуть бути озброєні.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Мер може хотіти створення муніципального підрозділу, який вирішуватиме комунальні питання, охорони приміщень, – це його право. Щодо застосування сили, то, згідно з законом, це винятково прерогатива поліції. І ми на цьому стоїмо», – сказав він.

Клименко додав, що муніципальним підрозділам заборонено називатися поліцією.

«Вони можуть бути вартою або як завгодно, але не поліцією. Доки ми чітко не знатимемо, де межа згідно з законом між функціоналом державного органу – Нацполіції – та муніципального підрозділу, говорити про це предметно не будемо», – сказав він.

За словами голови Нацполіції, муніципальний співробітник може, наприклад, дивитися за порядком на вокзалі, а в разі порушення цього порядку – викликати поліцейського.

Клименко заявив, що фактично муніципальна охорона у Києві вже є.

«А якщо почнемо їх озброювати, надамо їм функції, які властиві виключно поліції, то буде безлад», – сказав голова Нацполіції.

Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що столиці потрібна муніципальна поліція.

За його словами, в місті «є муніципальна охорона, яка допомагає поліції», але «вона не має тих повноважень, які є у правоохоронців».

Джерело: https://nv.ua/ukr/kyiv/klimenko-pro-plani-klichka-stvoriti-municipalnu-policiyu-novini-kiyeva-50098812.html