УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ПЕРЕЙДЕ НА НОВІ ЗНАКИ РОЗРІЗНЕННЯ ДО КІНЦЯ РОКУ

11 Серпня 2020 16:30

До кінця року Збройні сили України планують перейти на нові знаки розрізнення військовослужбовців.

Про це на брифінгу повідомив начальник відділу впровадження військової символіки ЗСУ полковник Ігор Непота, передає Укрінформ.

“Орієнтовно закінчення переходу на нові знаки розрізнення військовослужбовців Збройних сил України буде завершено до кінця року”, – сказав Непота.

Він зазначив що наразі Міністерство оборони запланувало кошти на нові нагрудні та нарукавні знаки. Разом з плановою видачею військової форми військовослужбовцям видаватимуть нові нагрудні та нарукавні знаки.

“Тому різкого переходу на нові знаки розрізнення не буде”, – повідомив Непота.

За його словами, тепер буде використовуватись чорна нитка при виготовленні знаків розрізнення, що дасть змогу швидко ідентифікувати військовослужбовця.

“Довгий час знаки розрізнення та нагрудні знаки військовослужбовців ЗСУ виготовлялись у різних відтінках зеленого кольору. Ця ж тенденція зберіглася і після введення в дію нового однострою в 2017 році. Використання різних відтінків зеленого кольору не лише знижувало візуальне сприйняття знаків розрізнення, а й призводило до розбіжності кольорів навіть в одному підрозділі. Все це негативно впливало на зовнішній вигляд військовослужбовців, а відповідно, на імідж Збройних сил”, – зазначив представник ЗСУ.

За його словами, з кожним роком “ми усуваємо все більше прогалин в уніформістиці та максимально наближуємо зовнішній вигляд наших військовослужбовців до зовнішнього вигляду наших колег з Північноатлантичного альянсу”.

Так, на польовій формі одягу військовослужбовців ЗСУ нарукавний знак “Державний прапор України” розміщується на правому та лівому передпліччі.

Нарукавний знак роду військ або знак за курсами навчання розміщується на правому передпліччі, нарукавний знак військової частини або навчального закладу – на лівому.

А знак розрізнення військових звань, тобто погон, розміщено посередині грудей, нагрудний знак з прізвищем військовослужбовця – з правого боку, а нагрудний знак “Збройні сили України” – з лівого.

Джерело: https://prm.ua/ukrayinska-armiya-pereyde-na-novi-znaki-rozriznennya-do-kintsya-roku-minoboroni/