Іран: за літак платити не будемо

11 Серпня 2020 12:00

Іран не буде виплачувати Міжнародним авіалініям України компенсацію за збитий літак, адже він був застрахований європейськими фірмами. Про це заявив глава Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані, інформує Reuters.

«Український літак застрахований в Україні європейськими компаніями, а не іранськими компаніями. Отже, ці європейські компанії повинні виплатити компенсацію», – сказав він.

Коментарі Сулеймані стосувалися літака і не стосувалися можливої ​​компенсації сім’ям жертв. Коментарі від європейських страховиків з цього приводу не надходили.

Як інформував ZAXID.NET, Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули.

Іран визнав, що збив український літак, лише 11 січня. 27 січня The New York Times повідомила, що високопоставлені військові Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) протягом трьох днів приховували від президента Ірану Хасана Рухані факт ракетного удару по пасажирському літаку. 14 січня Верховна Рада України поклала повну відповідальність за катастрофу на владу Ірану.

Тегеран довго відмовлявся передати Києву чи іншим країнам бортові самописці збитого літака для розшифровки. Лише 12 червня стало відомо, що Іран офіційно запросив у Бюро з розслідування авіакатастроф (BEA) Франції допомогу у розшифровці «чорних скриньок».

Розшифровка «чорних скриньок» літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», підтвердила, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

Джерело:https://zaxid.net/iran_ne_hoche_viplachuvati_mau_kompensatsiyu_za_zbitiy_ukrayinskiy_litak_n1506195