Справа Шеремета: слідчі проігнорували одну з версій

23 Вересня 2020 11:58

Видання «Заборона» опублікувало першу частину власного розслідування обставин загибелі журналіста Павла Шеремета. У матеріалі журналісти стверджують, посилаючись на документи слідства, що існувала інша версія вбивства Павла Шеремета, яку поліція проігнорувала.

«Ми поки не можемо підтвердити або спростувати причетність поточних підозрюваних до смерті журналіста. Однак, діставши доступ до частини матеріалів справи, ми виявили іншу, досі невідому версію вбивства Шеремета, в якій називається ймовірний організатор. Він не має стосунку до волонтерів АТО, зате тісно пов’язаний з колишнім керівництвом України, що втекло у Москву. А мотив не збігається з озвученим поліцією цієї зими», — пише видання.

Як пишуть автори розслідування, через три тижні після загибелі журналіста в поліцію звернулася Марина Мацюк, яка переїхала з Донецька до Маріуполя, а потім до Києва. Вона дала свідчення (в матеріалі наведено фрагменти документів), з яких випливало, що до вбивства журналіста причетний Максим Зотов, також колишній мешканець Донецька, який згодом опинився в Росії. Згідно зі свідченнями Мацюк, Зотов сам зізнався їй в організації вбивства Шеремета. Однак поліцію з невідомих причин не зацікавили показання Мацюк.

«Заборона» розповідає біографію Зотова, який був бізнес-партнером Олександра Клименка, ексміністра доходів і зборів та власника холдингу «Вести», в якому працював Павло Шеремет.

«У фокусі нашого розслідування виявився трикутник взаємин між убитим журналістом, збіглим міністром доходів і зборів Олександром Клименком та колишнім військовим прокурором Анатолієм Матіосом.(…)

У першій частині ми розглядаємо виявлену нами версію, а також деталі взаємин Шеремета з Клименко. Друга частина, яку ми опублікуємо слідом за першою, розкриває взаємини журналіста з військовим прокурором і політичний контекст в період вбивства, який багато прояснить», — йдеться в матеріалі.

Мацюк та її чоловік відмовилися коментувати розслідування «Заборони». Отримати коментарі самого Зотова і Клименка журналістам також не вдалося.

Джерело: https://detector.media/infospace/article/180891/2020-09-22-isnuvala-shche-odna-versiya-vbivstva-pavla-sheremeta-yaku-ne-rozsliduvali-zaborona/