Студентський парламент Університету вказав “слугам” на порушення закону

21 Вересня 2020 13:26

Студентський парламент Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив про неприпустимість проведення акцій політичних партій на терені закладу. Далі – пряма мова:

“До Юридичного департаменту Студентського парламенту Університету надійшло звернення з проханням роз’яснити, чи є проведення публічного заходу із символікою політичної партії «Слуга народу» на території Головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі – Університет) 20-го вересня 2020-го року порушенням українського законодавства щодо недопущення залучення закладів вищої освіти до політичної агітації.

У відповідь на це звернення, Студентський парламент Університету (далі – СПУ) висловлює свою позицію стосовно ситуації, що склалася:

СПУ занепокоєний залученням Університету до участі в акції політичної партії, що на даний момент, 20 вересня 2020 року, проводиться на території головного корпусу.
Звертаємо увагу, що відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти.

Ця діяльність також суперечить Листу Міністерства освіти і науки України “Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти” від 14 вересня 2020 року 1/9-525.
СПУ вбачає у публічному заході, що проводиться політичною партією «Слуга народу» на території Університету порушення норм чинного законодавства України, та наголошує на недопустимості таких заходів також і з міркувань шкоди для репутації Університету.

СПУ засуджує будь-які акції політичного характеру, в тому числі політичну агітацію на території  Університету, а також використання назви Київського національного університету імені Тараса Шевченка для задоволення політичних інтересів.

Наголошуємо на тому, що у розумінні вищенаведених норм не має значення, чи проводяться подібні заходи безпосередньо у самій будівні Університету, чи на її території, чи публічні заходи офіційно оголошені як політичні, чи їх політичний характер витікає із наявності політичної символіки та політичних фігур, що асоціюються з конкретною політичною партією.

Також СПУ вважає себе зобов’язаним зайняти активну позицію та дізнатися усі подробиці щодо ситуації, що склалася.

З повагою,                                                                      Студентський парламенту Університету”