“Дія” на виборах не діє

11 Жовтня 2020 12:00

В Україні у квітні відкрили доступ до цифрових паспортів у застосунку “Дія”. Однак на виборчих дільницях немає рідерів, тому виборцю потрібно мати із собою ID-карту або паперовий паспорт, повідомили в Центрвиборчкомі.

У день голосування на місцевих виборах в Україні виборці мають приходити на дільницю з ID-картами або паперовими паспортами-книжечками; за електронним паспортом у застосунку “Дія” бюлетень не видадуть. Про це 11 жовтня написала у Facebook секретарка Центральної виборчої комісії Олена Гатаулліна.

“Пред’явити додаток можна буде лише на тих дільницях, де є технічні пристрої, за допомогою яких можна перевірити такий паспорт. Зараз таких пристроїв на дільницях немає”, – зазначила вона.

Гатаулліна додала, що для підтвердження особи виборцю необхідно буде зняти маску. Сторінку з місцем реєстрації більше не перевірятимуть, а відсутність у паспорті-книжечці вчасно вклеєного у 25 або 45 років фото не є приводом для невидання бюлетеня, заявила секретарка.

Місцеві вибори в Україні заплановано на 25 жовтня.

Мобільний застосунок “Дія” запустили 6 лютого. 15 квітня уряд схвалив постанову про електронні паспорти в додатку “Дія”: електронні аналоги документів дістали таку саму юридичну силу, як і паперові або пластикові.

Джерело: https://gordonua.com/ukr/news/politics/dija-na-viborah-ne-pratsjuje-u-tsvk-radjat-vibortsjam-brati-na-golosuvannja-pasporta-1522428.html