Ні перенесення, ні скасування. Місцеві вибори відбудуться у визначені терміни

5 Жовтня 2020 13:32
Чергові місцеві вибори відбудуться в Україні 25 жовтня і не будуть перенесені або скасовані в жодному випадку.

Як передає Укрінформ, про це заявив представник Кабінету Міністрів у Верхній Раді Василь Мокан (фракція партії “Слуга народу”) в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Вибори відбудуться у визначені Конституцією строки — 25 жовтня, і ніякого перенесення, а тим більше скасування, не буде. Для цього є правові та конституційні підстави. Тобто виборчий процес уже триває. При цьому у нас немає правового режиму надзвичайного стану, який може не скасувати, а тільки відтермінувати виборчий процес на 30 або 60 днів. Тим більше, що зараз Верховна Рада — на карантині, а найближче засідання заплановане тільки на 20 жовтня, і воно присвячене проєкту бюджету. І ніяких указів Президента і голосувань у Раді з приводу місцевої кампанії не передбачається,” — зазначив Мокан.

Водночас він наголосив, що на сьогодні перед державою постало інше завдання — забезпечити протиепідеміологічні заходи та безпеку для життя громадян, які масово перебуватимуть на виборчих дільницях.

“На жаль, у Верховній Раді так і не змогли проголосувати відповідний законопроєкт, який розробляли і Центральна виборча комісія, і він уже пройшов головний комітет. Але я думаю, що в інший спосіб це буде забезпечено. В будь-якому випадку, навіть якщо у виборця буде вища температура, він усе одно матиме можливість проголосувати — для цього створять окремі кабінки, окремі умови. Думаю, що на рівні уряду, ЦВК і самих виборчих комісій усе буде нормально — і вибори пройдуть,” — додав представник уряду в парламенті.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-elections/3111327-mokan-zaaviv-so-zodnogo-perenesenna-ci-skasuvanna-miscevih-viboriv-ne-bude.html