Чиновники Кличка взяли з бюджету 4 млн грн за патріотичні акції, які не проводили

19 листопадаа 2020 13:26

Загалом у схемі брали участь одразу кілька представників влади

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу прокуратури столиці.

Зокрема, за даними слідства, організували злочинну схему діючий директор КУ “Київський молодіжний центр” виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), колишній заступник директора зазначеної установи та двоє співучасників.

До вказаної схеми були залучені суб’єкти господарювання з ознаками фіктивності, на рахунки яких безпідставно перераховувались кошти з місцевого бюджету за нібито надані послуги з проведення заходів, які фактично не надавалися або надавалися за рахунок коштів приватних осіб. Йдеться, зокрема, про інформаційно-просвітницькі, розважальні акції для молоді, військово-патріотичні акції, заходи з популяризації здорового способу життя тощо. У подальшому через підконтрольні субʼєкти господарювання здійснювалося обготівкування грошових коштів.

Загальна сума спричинених збитків місцевому бюджету становить понад 4 млн гривень. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 5 ст 191 КК України та ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, у складі організованої групи, у великих та особливо великих розмірах та пособництво у такому заволодінні.

Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваних запобіжних заходів. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.