Євромайдан повністю забарикадувався

4 Грудня 2013 15:04
tema.in.ua

tema.in.ua

На Майдані Незалежності в Києві залишаються до двох тисяч мітингувальників, які забарикадувались з усіх боків, повідомляє “Українська правда”.

З боку Хрещатика біля Будинку профспілок дорога перекрита металевими щитами, залишками незакінченої новорічної ялинки, а також іншими важкими предметами. На проїжджій частині Хрещатика на перетині з вулицею Городецького встановлені схожі барикади. Там лежать три великих купи дров, частково зі сміттям.

Забарикадовані також вул. Інститутська в районі Майдану Незалежності. Крім щитів дорогу там перекрили ще й величезними дерев’яними ящиками.
Для пішоходів у барикадах є проходи, але автомобільний рух зупинено всюди: по Хрещатику від Європейської площі, а також по вулицях Інститутській та Михайлівській в районі Будинку профспілок.
Всюди видно прапори ВО Свобода, ВО Батьківщина, УДАРу, національні прапори, прапори Євросоюзу. Каркас новорічної ялинки як і раніше прикрашений українськими прапорами і плакатами з критикою влади. На верхівці каркаса встановлений прапор України.
Опозиційні депутати, які очолюють рух, заявляють про готовність продовжувати боротьбу.
“У разі, якщо Янукович не приймає відповідне рішення (про відставку уряду – ред.), ми маємо наступний план: ми переходимо від денної акції пікетування адміністрації президента до цілодобової акції пікетування адміністрації президента, урядового кварталу і утримання всіх ключових об’єктів”, – заявив народний депутат України від фракції Батьківщини Сергій Соболєв.
У такому випадку, за його словами, вимога у опозиції буде одна: призначення дати позачергових виборів президента.
Соболєв також відреагував на заяви влади про незаконне захоплення демонстрантами будівель в центрі Києва.
Він стверджує, що всі адміністративні будівлі Києва, що знаходяться в руках опозиції, знаходяться у них на законних підставах.
“До моменту оголошення виборів ( до Київради та міського голови ) працюватиме тимчасовий штаб. Як тільки вибори будуть оголошені, проведені, і тоді все буде передано в руки законних мера і депутатів”, – додав Соболєв.
Демонстранти зараз контролюють будівлю КГГА, Будинок профспілок, а також колишній Жовтневий палац.