Євромайдан розповів про зібрані й витрачені кошти

8 Грудня 2013 09:55

evromaidan_8.12.13Понад 600 тисяч гривень пожертв зібрали під час громадського ЄвроМайдану на Майдані Незалежності та Михайлівській площі, повідомляє “Українська правда”, посилаючись на звіт громадських активістів.
За перший період (до силового розгону) для організаційних потреб Євромайдану було зібрано 262 тисячі гривень, з них 51.142 грн перказано на рахунок у безготівковій формі.
Витрати у сумі 98 тисяч грн до 1-го грудня активісти підбили і підкріпили чеками. Решта коштів витрачаються зараз активістами на різні потреби:
“Це логістика, закупівля наметів, харчів, води, виготовлення наліпок тощо. Звіт за ці витрати також буде надано громадськості, щойно у активістів на це з’явиться бодай трохи часу”, – запевнив Максим Панов, співорганізатор громадського Євромайдану.
За другий період – на Михайлівській площі – зібрано 332 659 гривень та 450 доларів, також 1000 євро від української громади Риму.
“Частина коштів була витрачена на допомогу – ліки та лікування – постраждалим від звірячого побиття “Беркутом” на допомогу сім’ям активістів, які були випадковими учасниками провокації під Адміністрацією президента 1 грудня, а зараз незаконно утримуються у СІЗО”, — каже активістка Ольга Галабала.
Іншу частину коштів потратили для забезпечення функціонування Євромайдану на Михайлівській площі — польова кухня, засоби обігріву, засоби захисту (шоломи для загонів громадської самооборони, засоби від сльозогінного газу тощо), – звітують активісти.
Також гроші пішли на канцтовари та листівки для інформаційного центру, ліки для медпункту, бензин активістам Дорожнього контролю”, які патрулювали пости і в’їзди в Київ для безперешкодного проїзду автобусів з протестантами та інші витрати.
Станом на 6 грудня 2013 року загалом на всі потреби витрачено 128 002 гривні з благодійних пожертв.
З цих коштів залишилося 204 657 гривень.
Рішення про витрачання коштів на суму більше, ніж 1 тисяча гривень приймає Оргкомітет Громадського сектору Євромайдану. Вся звітність про витрачені кошти є прозорою, наголошують активісти.