Комітет виборців про 5 округів: підкуп, адмінресурс та вибіркове правосуддя

13 Грудня 2013 12:52
newsradio.com.ua

newsradio.com.ua

Головні проблеми виборів в 5 округах – підкуп, адмінресурс та вибіркове правосуддя. Про це свідчать результати спостереження Комітету виборців України, які поширила прес-служба організації.

15 грудня 2013 року в Україні відбудуться повторні вибори народних депутатів у 5 одномандатних виборчих округах, де згідно рішення Центральної виборчої комісії не можливо було встановити результат на чергових виборах у 2012 році.

“Не зважаючи на політичну кризу в Україні, підготовка до виборів у п’яти проблемних округах відбувається згідно календарного графіку та в межах чинного законодавства”, – зазначили у КВУ.

Організація наголошує, що “на сьогодні немає жодних правових, політичних та організаційних підстав для відміни або перенесення виборів, призначених на 15 грудня 2013 року”.

“Найбільшими проблемами виборчої кампанії, що можуть вплинути або вже вплинули на результат, стали: грошовий підкуп виборців (в.о.№194 та №223), застосування адмінресурсу на підтримку кандидатів (в.о. №94 та №132) та застосування вибіркового правосуддя (в.о. №94)”, – зазначає прес-служба.

КВУ позитивно оцінює рішення 47 кандидатів у окрузі №94 відмовитись від участі у виборах, що значно полегшить організацію виборчого процесу в цьому окрузі.

У той же час 70 зареєстрованих кандидатів у №223 створює додаткові проблеми організації голосування та підрахунку голосів, залишає можливості для технічного зриву виборів в цьому окрузі.

КВУ негативно розцінює рішення Вищого адмінсуду, що стосувалося скасування реєстрації кандидата по в.о. №94 Віктора Романюка.

“У даному випадку суд не належним чином потрактував норму законодавства, як передбачає ценз осілості для кандидата”, – зазначили у прес-службі.

Джерело: Українська правда