У Римі зібрали 4,5 тисячі євро для українського Майдану

6 Грудня 2013 16:26

RimНа одній із найвідоміших площ Рима – площі Республіки – пройшов мітинг на підтримку київського Євромайдану. На нього вийшли, за підрахунками організаторів, 400-500 осіб, повідомляє “ЛігаБізнесІнформ”.
Мітингувальники тримали в руках плакати: “Ми з Майданом!”, “Владу геть!”, “Ми – Україна, з Європою!”, “Євромайдан, Рим з вами!”.
Більшість присутніх були громадянами України різного віку – від 17-річних студентів до людей передпенсійного віку.
Прийшли на площу Республіки й декілька представників Грузії. “Я вийшов сюди, бо вважаю, що український народ потрібно підтримати”, – сказав кореспонденту один із них, Іраклій.
Були на акції і італійці. Одна з них, студентка римського вузу Ліліана, зізналася: “Я прийшла підтримати свою найкращу подругу, вона українка”.
“Взагалі, я вважаю, це кричущо неправильно, що італійські ЗМІ мовчать про українські події. І я захоплююся українською молоддю, яка відстоює свій вибір. Вони рішучіші за нас, італійців. І вони правильно чинять. Тому що кожен народ має право на свободу слова, переміщення, на роботу й гідне життя без страху перед владою”, – сказала вона.
Акцію підтримали представники української Греко-католицької церкви в Італії. Вони з трибуни помолились за мирне вирішення конфлікту й за добробут вільного українського народу.
На прямий зв’язок із римським майданом вийшов депутат-свободівець Ігор Мірошниченко. Він подякував за підтримку й розповів, як живе Майдан у Києві.
“Намети там великі, теплі, місця вистачає всім. І нам дуже щедро жертвують бізнесмени й прості люди. Сьогодні ось надіслали кілька десятків кілограмів меду”, – сказав він.
На завершення заходу учасники мітингу зібрали кошти на підтримку Євромайдану в Україні – 4500 євро. Це вже другий “транш”. Перший – у розмірі 1000 євро – уже дійшов до пункту призначення.
Крім того, демонстранти підписали петицію, спрямовану до президента Італії Джорджо Наполітано.
“Ми звертаємося до Вас, щоб звернути увагу на драматичну ситуацію, яка склалася в Україні. Там порушуються основні права й свободи громадян”, – говориться у посланні.
“У нас була Надія, було Майбутнє, була Мета, а тепер нас піддають репресіям і насильству, нав’язуючи інший вибір, відмінний від волі народу”, – говориться у повідомленні.
Наполітано просять “закликати до демократії українську владу”, а також підняти українське питання на рівні органів Євросоюзу.