З Першого національного йдуть журналісти: через мовчання про розгін Майдану

6 Грудня 2013 17:41
1tv.com.ua

1tv.com.ua

З Першого національного каналу через незгоду з редакційною політикою звільняються двоє журналістів через викривлене висвітлення розгону Євромайдану. Про це повідомляє “Телекритика”.
Так з каналу пішли спеціальний кореспондент ТВО інформаційно-аналітичних програм Ігор Меделян і кореспондент цього ж ТВО Сергій Лефтер.
Зокрема, Сергій Лефтер звільнився вчора, 5 грудня. “Звільнився з новин Першого національного через незгоду з інформаційною політикою каналу. Остання крапля – неадекватне, необ’єктивне та упереджене висвітлення євромайдану, зокрема розгону “Беркутом” людей 30 листопада”, – пояснив пан Лефтер своє рішення.
Ігор Меделян з 5 грудня перебуває у відпустці з подальшим звільненням.
“Я звільняюсь, бо не згоден з редакційною політикою каналу. Рішення залишити НТКУ назріло після подій 30 листопада, коли відбулося побиття протестувальників на Майдані Незалежності в Києві. Ефір новин на”Першому” у той день став останньою краплею”, – зазначив журналіст.
“Я поважаю свій колектив, але вважаю, що не маю морального права брати участь у створенні таких новин”, – додав він.
Пан Меделян каже, що розуміє, що НТКУ повністю залежить від держави, в тому числі і фінансово, і це відображається на редакційній політиці каналу.
“Я і декілька моїх колег спробували змінити підходи до подання інформації. У понеділок, 2 грудня, відбулися збори колективу новин. Втім, все залишилось без змін. Далі дискусій у колективі не пішли”, – розповів він.
Чекати кардинальних зрушень ані в загальній концепції каналу, ані в редакційній політиці новин він перспективи не бачить.
За інформацією джерел видання, після зборів колективу 2 грудня керівництво пообіцяло давати в новинах більше балансу й дотримуватися стандартів, однак поліпшення редакційної політики не відбулося.
Відтак, ще декілька журналістів Першого національного розглядають можливість звільнитися.