Черга пільговиків на безкоштовні квартири розтягнеться на 40 років

21 Січня 2014 18:16
www.dailynews.kz

www.dailynews.kz

Перед зимовими святами столичні влади вручили пільговикам дев’ять квартир.

Своєї черги четверо дітей-сиріт і п’ять багатодітних сімей чекали як мінімум на 10 років. В наступному році картина в Києві може стати ще гірше.

Як повідомив в.о. голови КМДА Анатолій Голубченко, сьогодні у квартирній черзі в столиці перебуває 59 360 сімей та одиноких громадян. Серед них 235 дітей-сиріт та 2 547 багатодітних сімей.

“На жаль, ми зараз втратили можливість отримувати квартири для міста від пайової участі (забудовників), але програми, які ми зараз починаємо втілювати в життя теж дають можливість здешевлювати. У нас, напевно, не буде можливості безкоштовних квартир для загальної черги, але будуть працювати програми 30/70, 50/50. Ну і, звичайно, ми будемо намагатися передбачати безкоштовне житло для дітей-сиріт. Все це зараз закладається в бюджет”, – додав він.

Тонкі натяки чиновника на убогий бюджет для пільгового житла відкрито підтвердив колишній глава КМДА, а нині голова Асоціації виробників будівельних матеріалів Іван Салій.

“Темпи будівництва у столиці впали на 19%, при тому що по всій країні на 15%. Це критичні показники, такого ніколи не було. Київ завжди задавав темп, а тепер залишився в задніх рядах”, – пояснив він. Салій також зазначив, що забудовники намагаються максимально здешевити існуючі проекти, використовуючи неякісні матеріали.

За інформацією Департаменту житлового будівництва та житлового забезпечення, усього останні три роки багатодітним сім’ям і дітям-сиротам була надана 71 квартира. Нескладні підрахунки показують, що нинішня чергу розтягнеться ще як мінімум на 40 років.

Джерело: Газета.ua