Державному гімну України – 22 роки

15 Січня 2014 12:25

15 січня 1992 року Верховна Рада затвердила музичну редакцію Державного Гімну, автором якої є композитор М.Вербицький, передає УНН.

ukrainbazar.republika.pl

ukrainbazar.republika.pl

Слова Гімну затверджено “Законом про Гімн України” 6 березня 2003 року. Автором є поет Павло Чубинський.
MB3-861
Державним гімном України є перший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і слава, і воля», слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.

Нагадаємо, створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського, українського етнографа, фольклориста та поета, сербські студенти, що навчалися в Київському університеті, співали патріотичну пісню, в якій згадувався цар Душан і в приспіві були слова «срце бије и крв лије за своју слободу» (або «срб се бије и крв лије за своју слободу…»).

Чубинському пісня дуже сподобалася, і за півгодини він написав текст пісні «Ще не вмерла Україна», що тут же проспівали на сербський мотив.

Цікаво, що український гімн складається всього з шести рядків (чотири у віршах і дві в приспіві). Решта рядків гімну вважаються політично некоректними. 070-457
Наприклад, рядок “Станемо, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону” називають претензією України на територію Росії та Польщі.