Кияни вже звертаються по допомогу з обмороженнями

24 Січня 2014 20:36
ankontr.if.ua

ankontr.if.ua

У Департаменті охорони здоров’я попереджають: у зв’язку зі зниженням температури повітря можливе почастішання випадків переохолодження та обмороження.

Так, упродовж доби, 22 січня, зафіксовано чотири випадки переохолодження та 1 – обмороження. Тож лікарі звертають увагу мешканців міста на основні правила поведінки при низьких температурах повітря.

Рекомендовано:

Одягатися багатошарово. Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Одяг має бути вільним.

Захищати відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром. Мати додатковий одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі.

Не виходити на мороз голодним. Обов’язково треба добре поїсти, краще вживати висококалорійні продукти.

Заходити кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

За можливості брати із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

Працювати руками, рухати кінцівками, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах.

Не перевтомлюватися.

Категорично не можна:

Торкатися металу. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його, і у місці контакту може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

Вживати спиртне. Алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль над ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах.

Джерело: eveningkiev.com