На Київщині виявили незаконні відрахування студентів

27 Січня 2014 17:04
regionews.ua

regionews.ua

Протягом 2013 року органи прокуратури Київської області провели низку перевірок додержання вимог закону України “Про вищу освіту”. Про це УНН повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.

Прокуратурою встановлено, що неповнолітніх студентів у деяких навчальних закладах відраховують без погодження зі службами у справах дітей та сім’ї. Так, без відповідного погодження відраховано 5 неповнолітніх студентів Ржищівського будівельного технікуму та 4 – Коледжу культури і мистецтв. Такі дії прямо суперечать вимогам Закону України “Про вищу освіту”.

У ході перевірок також виявлено порушення законності у діяльності приймальних комісій вищих навчальних закладів області.

Зокрема, приймальні комісії Васильківського коледжу Національного авіаційного університету, Немішаєвського агротехнічного коледжу, Боярського коледжу екології і природних ресурсів та Коледжу культури і мистецтв порушували принципи прозорості та відкритості під час вступної кампанії.

До складу деяких приймальних комісій навчальних закладів не було включено уповноважену особу приймальної комісії з питань прийняття та розгляду електронних заяв, представників профспілкових організацій та органів студентського самоврядування. Це суттєво порушувало права вступників.

Зокрема, в цих навчальних закладах вступники не мали змоги ознайомитися із сертифікатами про акредитацію відповідного напряму (спеціальності). Необхідна інформація не оприлюднювалася або оприлюднювалася невчасно на відповідних стендах приймальних комісій та на офіційних веб-сайтах вищих навчальних закладів. За прокурорського втручання права дітей поновлено.

Як відомо, в Україні триває об’єднання ВНЗ. Одна з головних причин такого реформування – низька якість роботи навчальних закладів.

Джерело: unn.com.ua