Липа Феодосія Печерського, що росте біля Дальніх печер Києво-Печерської лаври, має вже понад 700 років. Її обхват сягає 6,50, а висота 18 метрів.
За легендою її посадив засновник Києво-Печерської лаври, один з носіїв православ’я в Україні, монах Феодосій Печерський. Липа дотепер не має статусу заповідного дерева.
Трохи молодшою за неї є липа Петра Могили, що росте на Андріївському узвозі. Це дерево має близько 600 років. В обхваті вона 5,00, а у висоту – 10 м.
За легендою липу посадив Петро Могила. Це дерево отримало статус заповідного ще у 1972 р. Рослина обгороджена і має охоронний знак.
Сьогодні дерево страждає від туристів, які нав’язуючи ламають її гілля, нав’язуючи на них стрічки з матерії і паперу.
У Ботанічному саду імені Фоміна росте пальма. Вона хоч втричі молодша від лип, і не така вже знаменита, а все ж заслуговує на увагу, принаймні, тим, що цвіте якраз на Новий рік.
Дерево оселилося у Києві ще у 1839 році. Втім, радувати відвідувачів квітами почала лише через століття – після реконструкції теплиці.
Лівістона південна, така наукова назва рослини, не лише найстаріша, а й найвища пальма у Європі. Нині її ріст уповільнився і сягає 30-метрової позначки.
Квітувати ж пальма Лівістона починає разом з своїми австралійськими родичами у січні.
Підготувала Аліна Астахова, користуючись матеріалами сайтів “Полісся” та телекомпанії “Київ”.