Під час ожеледиці не варто запихати руки у кишені, радять рятувальники

22 Січня 2014 13:45
www.gorod.cn.ua

www.gorod.cn.ua

Бути обережнішими на дорогах і не порушувати правила дорожнього руху, аби не спричинити надзвичайну ситуацію, закликає Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Щорічно Міністерство охорони здоров’я України реєструє сумну статистику травмувань пішоходів, пов’язаних з ожеледдю. За небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду. Тож рятувальники пропонують  прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

Слизькою поверхнею необхідно ходити не поспішаючи, розслабивши ноги в колінах і ступаючи на всю ступню. Руки не повинні бути зайняті сумками, а якщо сумка все-таки необхідна, то вона має бути такою, щоб можна було носити її через плече. Під час руху не тримайте руки в кишенях – це підвищує можливість падіння, і, як наслідок, більш важких травм і переломів.

Аби знизити ризик падіння під час ожеледиці, необхідно підготувати відповідним чином взуття. Для цього можна прикріпити на каблук шматок поролону (за розмірами підбора) чи лейкопластиру. Кращими для ходіння слизотою є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи і без великих підборів. Обходьте металеві кришки люків. Вони, зазвичай, вкриті льодом, і можуть бути погано закріплені та перевертатися. Це збільшує небезпеку отримання серйозної травми.

Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду й ожеледі. Пам’ятайте, що в ожеледь значно збільшується гальмівний  шлях машини і падіння перед транспортним засобом, що рухається, призводить до загибелі або інвалідності.

Під час руху в ожеледь будьте готові до падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте – це реальний шанс залишитися на ногах. Якщо утриматися на ногах не вдалося, падайте з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Для цього відразу присядьте, щоб знизити висоту падіння, згрупуйтеся і напружте м’язи, а торкнувшись землі, обов’язково перекотіться – так удар зм’якшиться.

Якщо після падіння відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися гематоми – негайно зверніться до лікаря чи в травматологічний пункт, інакше можуть виникнути ускладнення.

Джерело: 7days-ua.com