Рибалки попереджають про можливу задуху риби через морози

31 Січня 2014 09:46
blog.i.ua

blog.i.ua

У зв’язку з важкими кліматичними умовами в нинішній зимовий період, внаслідок укриття водойм кригою, снігом – можливі явища задухи і загибелі риби.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі асоціації рибалк України.

“При значній товщині криги зменшується кількість води у водоймах, а сніг перешкоджає проникненню сонячного світла, яке потрібно для життя мікроскопічних водоростей, котрі в процесі фотосинтезу поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень”, – зазначається в повідомленні.

Характерна ознака нстачі кисню у воді – це масове скупчення малька і водних комах біля просвердленої лунки, неприємний запах від води.

Щоб не допустити втрати рибних зграй через замори, Асоціація рибалок України звертається до кожного рибалки-аматора, до всіх промисловиків, громадських організацій природоохоронного спрямування з проханням вести спостереження за станом зимівлі риб.

При пониженні концентрації кисню в воді, різкому зниженні рівня води у водоймах необхідно забезпечити своєчасну аерацію (негайно робити ополонки), використовуючи для цього льодобури, бензопили.

“Про усі випадки ускладнення екологічного стану, появи ознаки задухи риби негайно інформуйте управління рибоохорани та інші уповноважені органи для вжиття заходів”, – закликали в асоціації.

Джерело: ukrinform.ua