Європейська площа столиці важлива для всіх киян, адже від неї починається Хрещатик.
Площа виникла під час спорудження дороги, що з’єднала Поділ з Печерськом на початку XIX століття. Тоді у горбах прорізали шлях, вивозячи на возах величезну кількість ґрунту. Місцевість, де знаходиться Європейська площа, в XVII столітті називалася Євсейковою долиною.
За кількістю перейменувань площа б’є всі місцеві рекорди: Кінна, Театральна, Європейська, Царська, III Інтернаціоналу, Сталіна, Ленінського комсомолу.
У незалежній Україні їй повернули респектабельну назву – Європейська. Також, у народі вона ще йменувалася Іванівською (за назвою фонтану, що тут знаходився) і площею Шевченка, а німці у роки окупації перейменували її на честь Гітлера.
Крім того, ця багатостраждальна площа не має єдиного архітектурного ансамблю. Тут розміщені: Український дім – типовий приклад архітектури нового неокласицизму, готель “Дніпро” – постмодерніського періоду, Національна філармонія – яскравий зразок архітектури неоренесансного бароко, дитячий ляльковий театр, Парламентська бібліотека, офіс інформаційного агентства УНІАН тощо. І кожна будівля живе самостійним життям.
За матеріалами Укрінформ, Вікіпедії та сайту Історії Києва.