У кінотеатрах столиці покажуть фільм «Вій» у форматі ЗD

24 Січня 2014 20:33
www.ochemkino.com

www.ochemkino.com

30 січня в кінопрокат України вийде фільм «Вій» у форматі ЗD, що є спільним проектом «Марінс Груп Інтертеймент» (MGE), «Російської Фільм Групи» (RFG) та телеканалу «Інтер». Стрічку знято за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя. Про це «Телекритиці» повідомила прес-служба каналу «Інтер, пише “Телекритика”

Робота над створення стрічки почалася у 2006 році. В основу стрічки, як повідомляють його творці, ліг перший невідредагований рукопис Миколи Гоголя, та історія реального історичного персонажу Гійома Левассера де Боплана – французького інженера та картографа, який одним з перших почав досліджувати землі Малоросії.

Режисер і продюсер стрічки Олег Степченко.

За словами розробників фільму, зйомки «Вія» відбувалися на чеських кіностудіях та у відомому замку Сихрів. Для натурних зйомок у чеському лісі побудували цілий козацький хутір, де з історичною точністю відтворювали все до дрібниць. Особливої уваги у фільмі заслуговують монстри. Вони поділяються на три категорії – загримовані актори, ляльки, що оживають за допомогою механізмів, та повністю віртуальні тривимірні страховиська.

«Вій» став перший російсько-українським фільмом, повністю знятим у форматі 3D. Над проектом працювала команда спеціалістів з України, Росії, Німеччини, Чехії, Великобританії та США.

«Основним завданням для мене було створити новий світ, паралельну реальність, яку хотів донести до нас Гоголь. Ось уже кілька років я живу цим проектом і почав розуміти життя наших предків набагато краще та гостріше. Мені б дуже хотілося донести це і до глядача. Тому, що без знання та розуміння своїх основ, коріння, історії у нас немає майбутнього», – сказав Олег Степченко.

Головну роль у фільмі зіграв англійський актор Джейсон Флемінг, відомий за голлівудськими роботами «Карти, гроші, два стволи», «Битва титанів», «Великий куш». Також у стрічці зналися російські актори Олексій Чадов, Валерій Золотухін, Андрій Смоляков, Агнія Дітковскіте та інші.

Джерело: eveningkiev.com