У Києві рятуватимуть “Будинок зі зміями”

27 Січня 2014 09:43

“Будинок зі зміями” споруджено у 1911–1912 роках на вул. Велика Житомирська, 32, як прибутковий на замовлення власниці ділянки С. Чоколової, яка належала до відомої в Києві родини. Автором проекту є архітектор Ігнатій Ледоховський, якого разом із архітектором Владиславом Городецьким, вважають засновником школи київського модерну.

Первісно будинок був триповерховим з горищним приміщенням над входом. Четвертий поверх надбудували після 1945 року, при чому був знищений хвилеподібний аттик.

ua.for-ua.com

ua.for-ua.com

На сьогодні будинок знаходиться у напівзруйнованому стані. Активісти Об’єднання “Самопоміч” 27 січня збиратимуть підписи за збереження та порятунок “Будинку зі зміями”, повідомляє УНН.

“Серед Київських будівель не так багато тих, що мають “власне ім’я”, як-то “Будинок з химерами” на Банковій, “Будинок з котами” на Гоголівській, “Будинок вдови, що плаче” на Лютеранській. До цієї групи входить і “Будинок зі зміями” на Великій Житомирській, що сьогодні знаходиться на межі знищення”, – йдеться в повідомленні.

nbnews.com.ua

nbnews.com.ua

Підписи передадуть Міністерству культури України. Також буде презентована брошура, що містить інформацію про архітектурні пам’ятки Києва, які знаходяться в руйнівному стані.

“Будинок зі зміями” має статус пам’ятки архітектури та монументального мистецтва місцевого значення.

ura-inform.com

ura-inform.com

Пам’ятка отримала від городян назву «будинок зі зміями та каштанами» або просто «будинок зі зміями» за скульптурні композиції з плазунами, що підтримують балкон на фасаді, і орнаменти з листя каштанів на ліпнині.

Джерело: Рідний Київ