У Києві відкрилася виставка гравюр із колекції російського інженера

16 Січня 2014 17:30
Світлана Корженко

Світлана Корженко

16 січня у столичному Російському центрі культури та мистецтв відкрилася виставка гравюр середини 19 століття із колекції росіянина Володимира Бєлікова. Її назвали“Два генія” і присвятили 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка та Михайла Лермонтова.

“Цього року виповнюється 200 років від дня народження двох геніїв слов’янської культури — Тараса Шевченка та Михайла Лермонтова. На цій виставці не було можливості показати повністю їхнє життя і творчість, бо це — безкінечна тема. Мені хотілося занурити глядача  в атмосферу 19 століття. Показати, з ким спілкувалися ці генії, де жили і як творили”, – розповів кореспонденту Gazeta.ua  колекціонер Володимир Бєліков.

“Коли підбирав гравюри для цієї виставки, знайшов багато спільного у долях Шевченка і Лермонтова. Обоє народилися в один рік, були сиротами і мали пристрасть до малювання. Та на відміну від Шевченка, який вчився у великого Карла Брюлова, Лермонтов отримав домашню освіту”, – додав він.

На виставці показують 130 гравюр. Тут представлена портретна галерея сучасників Шевченка і Лермонтова, пейзажі Києва, Москви та Петербургу.

“З дитинства мені подобалися книги. Вже тоді я мріяв зібрати свою бібліотеку. Гравюри нерозривно пов’язані з книгами, тому їх і почав колекціонувати. За 30 років зібрав 15 тисяч гравюр. Найстаріші датуються 15 століттям”, – поділився Володимир Бєліков.

“Старі гравюри купую переважно у букіністичних магазинах та на барахолках. Цього тижня хочу поїхати на Куренівський ринок. Кажуть, там можна знайти щось цікаве.  Коли колекціонуванням займаєшся професійно, не ти шукаєш роботи, а вони знаходять тебе. Сучасні гравюри мені дарують самі художники”, – додав колекціонер. Володимир Бєліков — доктор технічних наук, професор. Видав більше 400 наукових праць.

“За освітою я — інженер. Колекціонування — друга половина мого життя”, – сказав він. “У цьому заняття мені найбільше подобається спілкуватися із художниками. Завжди здається, що потрапляю в інший світ. Як інженер, завжди маю працювати у колективі, а художники — індивідуалісти. У них інша філософія життя”, – додав він.

 

Джерело: Газета.ua